Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bursa’da ticarete yön veren ilk kitapevi

BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI’NIN BU YIL 23’ÜNCÜSÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ‘İLK 250 BÜYÜK FİRMA ARAŞTIRMASI’NA İLK KEZ BİR KİTABEVİ MARKASI GİRDİ. BURSA’NIN EN BÜYÜK FİRMALARINI BELİRLEMEK ÜZERE YAPILAN ARAŞTIRMAYA KATILAN BİNDEN FAZLA FİRMA İÇERİSİNDEN EN BÜYÜK 250 FİRMA BELİRLENDİ. PERAKENDE SEKTÖRÜNDE KİTABEVİ MAĞAZALARIYLA VE E-TİCARETTE YAKALADIĞI YÜKSELİŞLE LİSTEDE YER ALAN BKM KİTAP KURUCUSU KUTBETTİN BİNGÖLBALİ, “BU YOLA ÇIKTIĞIMIZDA 16 METREKARELİK BİR DÜKKAN İLE İŞE BAŞLADIK, BİR KİTABEVİ OLARAK IŞIĞIMIZ ZAYIF BİR ŞEKİLDE SADECE SEMTİMİZİ AYDINLATIYORDU. SONRA YAVAŞ YAVAŞ BÜYÜDÜK VE ŞEHRİMİZİ AYDINLATMAYA BAŞLADIK. ŞİMDİ İSE ÜLKEMİZDE İNSANIMIZIN YAŞADIĞI HER NOKTAYA KİTAP GÖNDERMEYE, IŞIK SAÇMAYA ÇALIŞIYORUZ. ŞEHRİN EN BÜYÜK MARKALARI ARASINDA YER ALMAK BİZİM İÇİN EN BÜYÜK GURUR KAYNAĞI. SON YILLARDA OKUMA ORANI “TÜRKİYE’DE KİTAP OKUNMUYOR” TEZİNİ ORTADAN KALDIRACAK ŞEKİLDE ARTARAK DEĞİŞİYOR. ANADOLU’NUN EN BÜYÜK SANAYİ ŞEHRİ BURSA’DA BÜYÜK ÖLÇEKLİ MARKALAR ARASINA BİR KİTABEVİNİN GİRMESİ ÇOK ÖZEL BİR DETAY. KİTAPLARLA ŞEHRİMİZE, ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE FAYDA SAĞLADIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ. KİTAPLARLA ŞEHRİMİZİ VE ÜLKEMİZİ AYDINLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bursa’da ticarete yön veren ilk kitapevi
39 views
03 Ekim 2020 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstanbul dışında ekonomik değerin üretildiği en büyük illerden biri olan Bursa’da bir kitabevi 250 firması listesinde yer aldı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu yıl 23’üncüsünü gerçekleştirdiği ’İlk 250 Büyük Firma Araştırması’na ilk kez bir kitabevi markası girdi. Bursa’nın en büyük firmalarını belirlemek üzere yapılan araştırmaya katılan binden fazla firma içerisinden en büyük 250 firma belirlendi. Perakende sektöründe kitabevi mağazalarıyla ve e-ticarette yakaladığı yükselişle listede yer alan BKM KİTAP kurucusu Kutbettin Bingölbali, “Bu yola çıktığımızda 16 metrekarelik bir dükkan ile işe başladık, bir kitabevi olarak ışığımız zayıf bir şekilde sadece semtimizi aydınlatıyordu. Sonra yavaş yavaş büyüdük ve şehrimizi aydınlatmaya başladık. Şimdi ise ülkemizde insanımızın yaşadığı her noktaya kitap göndermeye, ışık saçmaya çalışıyoruz. Şehrin en büyük markaları arasında yer almak bizim için en büyük gurur kaynağı. Son yıllarda okuma oranı “Türkiye’de kitap okunmuyor” tezini ortadan kaldıracak şekilde artarak değişiyor. Anadolu’nun en büyük sanayi şehri Bursa’da büyük ölçekli markalar arasına bir kitabevinin girmesi çok özel bir detay. Kitaplarla şehrimize, ülkemize ve milletimize fayda sağladığımız için çok mutluyuz. Kitaplarla şehrimizi ve ülkemizi aydınlatmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.