Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Lösemili çocuklara dağcılardan şaşırtan sürpriz

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN KURULAN ‘RENKLİ GÜLÜCÜKLER TOPLULUĞU’ SABAHATTİN GAZİOĞLU ÇOCUK HEMATOLOJİ VE ONKOLOJİ HASTANESİ’NDE ÇOCUKLARIN CAMLARINA TIRMANARAK PENCEREDEN HEDİYELER VERDİLER.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Lösemili çocuklara dağcılardan şaşırtan sürpriz
68 views
30 Aralık 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan ‘Renkli Gülücükler Topluluğu’, Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’ne camdan tırmanarak, çocuklara hediyeler verdi.

Bursa Uludağ Üniversitesi’ne bağışlanan Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören çocukların yüzü pencereden kendilerine uzatılan hediyelerle güldü. Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan ‘Renkli Gülücükler Topluluğu’, hastanede tedavi gören çocukların pencerelerindeki mutluluk oldu. Renkli Gülücükler Topluluğu, Uludağ Mağara Araştırmaları ve Spor Topluluğu ekipmanları ile hastane çatısından sarkıttığı iplerle, odalarından çıkamayan çocukların pencerelerinden onlara hazırlanan hediyeleri ulaştırdı.

Deniz Elçileri Topluluğu “İleri Dönüşüm” adına bir bilinçlendirme projesi olarak plastik bardaklardan oluşan büyük bir kardan adam hazırlayarak hastaneye hediye ettiler. Tedavi sürecinde olan çocukların etkinlik sonucu çok mutlu olduklarını dile getiren ve etkinlikte emekleri olan Bursa Uludağ Üniversitesi öğrenci topluluklarına da teşekkür eden Prof. Dr. Adalet Meral Güneş, “27 yıldır Bursa Uludağ Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji bölümlerini destekleyen, tedavi gören hasta ve ailelerine yardım amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Hastalara ve ailelerine maddî, manevî ve sosyal destek sağlamak, tedavi olabilmesi için projeler üretmek ve toplumumuzu çocukluk çağı kanserleri ile ilgili doğru bilgilendirmek maksadıyla kurulan dernek, Rahime Gazioğlu Bursa Lösemili Çocuklar Hasta Konukevi’nde 9 yılda 6 binden fazla hasta yakınının konaklamasına imkan sunmuştur. Marmara Bölgesi’nin en büyük kök hücre merkezi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi ve Kök Hücre Nakil Hastanesi derneğimiz tarafından yönetilmektedir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.