Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ticaret Sicil Gazetesinde dijital dönüşüm

İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI (İTSO) BAŞKANI YAVUZ UĞURDAĞ, TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) TARAFINDAN ÇIKARILAN TÜRKİYE TİCARET SİCİLİ GAZETESİ’NDE YAPILAN DİJİTAL DÖNÜŞÜM SAYESİNDE, TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜKLERİNCE TESCİL EDİLEN VE ELEKTRONİK ORTAMDA GÖNDERİLEN İLANLARIN 2 SAAT İÇERİSİNDE YAYIMLANMAYA BAŞLADIĞINI BELİRTTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ticaret Sicil Gazetesinde dijital dönüşüm
100 views
05 Ağustos 2020 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından çıkarılan Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yapılan dijital dönüşüm sayesinde, Ticaret Sicil Müdürlüklerince tescil edilen ve elektronik ortamda gönderilen ilanların 2 saat içerisinde yayımlanmaya başladığını belirtti.

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, TOBB ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü işbirliği ile ilanların elektronik ortamda Gazete Müdürlüğüne gönderilmesi e-dönüşüm projesi başlatıldığını ve bu projeyle, MERSİS’te gerçekleştirilen tescili ihtiva eden ilanın, elektronik ortamda Gazete Müdürlüğüne aktarıldığını ve en geç iki saat içerisinde Gazetede yayımlandığını söyledi.

İşlemlerin hızı artırıldı

Proje kapsamında TOBB’a bağlı 124 Odanın 300 Ticaret Sicil Müdürlüğü personeline eğitim verildiğini, İTSO’nun da bu Odalar arasında yer aldığını belirten Başkan Yavuz Uğurdağ, “1 Temmuz’da pilot çalışmalarına başlanan uygulama, verilen eğitimlerin ardından İnegöl’de de uygulama başladı. Uygulamayla günde binin üzerinde ilan elektronik ortamda alınarak aynı gün yayınlanmaya başlandı. İTSO’da kuruluş ve değişiklik tescili yapılan firmalar, işlemlerinin tamamlanmasından 2 saat sonra, talep etmeleri halinde Ticaret Sicil Gazetelerini, Odadan ya da gazetenin web sayfasından (www.ticaretsicilgazetesi.gov.tr) e-imzalı olarak temin edebilirler” dedi.

2020 yılının Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi için dijital dönüşüm yılı olarak ilan edildiğini belirten Başkan Uğurdağ, Gazetenin yazılım alt yapısı yenilendiğini, internet sitesinin güncellenerek, e-devlet kapısı üzerinden veya e-imza ile de giriş yapılabildiğini söyledi. Uğurdağ, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayımlanan ilanlarda, okuyucuların kullanım kolaylığına odaklı olarak ilan başlığında yer alan ticaret unvanlarının renklendirildiğini ve yeni yayın yönetim sistemi ile kâğıt ortamında intikal eden ilanların 2 gün yerine takip eden gün içerisinde Gazetede yayımlandığını ifade etti.

Başkan Uğurdağ, başta Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İç Ticaret Genel Müdürlüğü ve kararın alınmasında emeği olan herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.