Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TETSİAD Başkanı Bayram: “Stratejik reformları büyük bir heyecanla bekliyoruz”

TÜRKİYE EV TEKSTİLİ SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ (TETSİAD) YÖNETİM KURULU BAŞKANI HASAN HÜSEYİN BAYRAM, YENİ EKONOMİ PROGRAMI’NIN STRATEJİK SEKTÖRLERDE REKABET GÜCÜNÜ ARTIRMA HEDEFİYLE HAZIRLANDIĞINI BELİRTEREK, “PANDEMİ SÜRECİ, EKONOMİDE VE TOPLUMSAL ALANDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLERE SEBEP OLDU. ÜLKEMİZİN KALKINMA MODELİNİ BU KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLERİ GÖZETEREK, PLANLAMASI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR. TEKNOLOJİ VE VERİMLİLİK ODAKLI STRATEJİK REFORMLARI BÜYÜK BİR HEYECANLA BEKLEYECEĞİZ.” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TETSİAD Başkanı Bayram: “Stratejik reformları büyük bir heyecanla bekliyoruz”
99 views
30 Eylül 2020 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, Yeni Ekonomi Programı’nın stratejik sektörlerde rekabet gücünü artırma hedefiyle hazırlandığını belirterek, “Pandemi süreci, ekonomide ve toplumsal alanda köklü değişikliklere sebep oldu. Ülkemizin kalkınma modelini bu köklü değişiklikleri gözeterek, planlaması büyük önem taşıyor. Teknoloji ve verimlilik odaklı stratejik reformları büyük bir heyecanla bekleyeceğiz.” dedi.

TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bayram, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ’Yeni Ekonomi Programı’nı değerlendirdi. ’Yeni Dengelenme, Yeni Normal ve Yeni Ekonomi’ ana temasıyla kurgulanan üç yıllık programın, küresel gelişmelerin de değerlendirilerek doğru hedef ve gerçekçi tedbirleri içerdiğini ifade eden Hasan Hüseyin Bayram, küresel ticarette sancılı bir dönemin yaşandığı bir dönemde açıklanan programın iş dünyasının önünü daha net görmesine imkan oluşturduğunu söyledi. Hasan Hüseyin Bayram, “Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın da belirttiği gibi bütün dünyada artık iş yapma modelleri değişiyor. Ekonomide de ‘yeni normal’ olarak ifade edilen ve ezberlerin bozulduğu bir dönem başladı. Dijital ekonominin büyük önem kazandığı bir dönemde kalkınma modellerinin de bu değişim ve dönüşüm hamlesinin gözetilerek planlanması oldukça önemli.” diye konuştu.

Teknoloji ve verimlilik odaklı stratejik reformların reel sektörün rekabet gücünü artıracağını belirten Hasan Hüseyin Bayram, “Üreticilerimiz ve ihracatçılarımız açısından dijital ekonomi dönüşümü ile birlikte kur geçişkenliğini azaltacak tedbirlere dönük olarak planlanan yerlileştirme programları, TL bazlı alım garantili kontratlar da büyük önem taşıyor. Diğer taraftan finansmana erişim konusunda bankalar dışındaki enstrümanların harekete geçirilecek olması da özel sektörümüz için yeni destek anlamı taşımaktadır.” dedi.

Makro ekonomik programda önümüzdeki yıldan itibaren hedeflenen yüksek düzeyde büyüme hedefinin, küresel ticaretin durma noktasına geldiği bir dönemde daha da anlamlı olduğunun altını çizen TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, şunları kaydetti: “2021 yılı için büyüme beklentisinin yüzde 5,8 seviyesinde olması ve işsizlik rakamlarının kademeli bir şekilde düşürülme hedefi motivasyonumuzu diri tutmaktadır. Ekonomi yönetimimizin stratejik alanlarda sunacağı destek paketleri ve stratejik alanlarda reform çalışmalarıyla hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyor, yeni programın iş dünyamız ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.