Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DOSABSİAD korona virüsü testinden geçti

DEMİRTAŞ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİ İŞADAMLARI DERNEĞİ (DOSABSİAD) YÖNETİM KURULU TÜRKLAB TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN YERLİ TEST KİTLERİYLE DOSABSİAD İDARİ BİNASINDA UZMAN HEKİMLER EŞLİĞİNDE KORONA VİRÜS TESTİNDEN GEÇTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DOSABSİAD korona virüsü testinden geçti
98 views
06 Ekim 2020 - 9:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu TürkLab tarafından geliştirilen yerli test kitleriyle DOSABSİAD idari binasında uzman hekimler eşliğinde korona virüs testinden geçti.

TürkLab tarafından üretilen 15 dakikada sonuç veren yerli test kiti Bursa’da satışa sunuldu. Fabrika ve işletmelerin tercih ettiği test kitleri parmaktan alınan kan örneğiyle çalışırken çok sayıda firma tedbirler kapsamında yerli test kitine büyük ilgi gösteriyor. Yerli test kitinin Bursa distribütörlüğünü Ani Ambalaj yürütüyor.

DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel ve DOSABSİAD üyeleri TürkLab tarafından geliştirilen yerli test kitlerinin büyük önem taşıdığına işaret ederek, “Özellikle ofis, fabrika ve benzeri kalabalık işyerlerinde belirli aralıklarla korona virüs testi olmakta büyük fayda var, çünkü salgının devam etmesindeki en büyük neden hiçbir belirti göstermeyen taşıyıcıların korona virüsü bulaştırmasıdır” dedi.

“Asemptomatik kişilerin tespiti çok önemli”

DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, “Bugün tüm DOSABSİAD Yönetim Kurulu üyelerimize korona virüs testi yaptırdık. Uzman hekimler eşliğinde 15 dakikada hızlı sonuç veren yerli test kitleri yüksek doğruluk oranı ile gerçekten çok başarılı, yerli kitleri kullanmanın gururunu yaşıyoruz. Sağlık Bakanlığı’mız öncülüğünde tüm sağlık çalışanları pandeminin gerçek kahramanlarıdır. Bizlerde vatandaş ve işveren olarak tüm tedbirlere uyarak pandemi sürecini en az zararla atlatmak için emek gösteriyoruz. Yerli test kitlerini, kalabalık işyerlerinin belirli aralıklarla uygulamasında çok büyük fayda olacağını düşünüyorum. Birçok kişi hiçbir belirti göstermediği halde virüsü bulaştırıyor. Asemptomatik kişilerin tespiti ancak yapılacak testle mümkün olacağı gibi kalabalık ortamlarda bu kişilerin virüsü yaymasının önüne de böylelikle geçilmiş olacağını düşünüyorum” dedi.

DOSABSİAD idari binasında yapılan testlerin ardından uzman hekimler COVID-19 salgını ile alakalı yönetim kurulu üyelerine; iş yeri ve tüm ortamlarda nelere dikkat edilmeli, salgınla mücadelede neler yapılmalı gibi konularda bilgi verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.