Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BUÜ’de altyapı çalışmaları başladı

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİ, DAHA MODERN VE ULAŞILABİLİR BİR ÜNİVERSİTE İÇİN PLANLADIĞI PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYOR. ÜNİVERSİTENİN FİZİKİ ALTYAPISINDA YAPILMASI HEDEFLENEN DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜN İLK ETABI OLAN YOL ÇALIŞMALARINA İLK KAZMA VURULUYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BUÜ’de altyapı çalışmaları başladı
132 views
17 Ağustos 2020 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bursa Uludağ Üniversitesi Yönetimi, daha modern ve ulaşılabilir bir üniversite için planladığı projeleri hayata geçiriyor. Üniversitenin fiziki altyapısında yapılması hedeflenen değişim ve dönüşümün ilk etabı olan yol çalışmalarına ilk kazma vuruluyor.

Bursa Uludağ Üniversitesi, altyapı ve trafik yönünden ihtiyaçlara cevap veremeyecek duruma gelen Görükle Kampüsü’nün en yoğun kullanılan güzergâhlarından biri olan İzmir Yolu-Üniversite Metro İstasyonu arasında yapılacak yol çalışması ile modern altyapı çalışmalarının ilk adımını atıyor. Görükle Kampüsü’nde planlanan değişim ve dönüşüm çalışmaları için start verildi. Üniversite yönetimi, proje ile alt yapının yenilenmesi ve kaynakların verimli kullanılmasını hedefliyor.

Yürütülecek proje ile Bursa Uludağ Üniversitesi’nin uzun vadeli alt yapı ihtiyacının karşılanacağını kaydeden Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Üniversitenin yeni bir çehreye kavuşacağını vurguladı. Mevcut yolun çalışmalar nedeniyle bugünden itibaren trafiğe kapatılacağı bilgisini veren Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Yapacağımız yeni yol sayesinde araç geçiş kapasitesi artacak ve Üniversitemiz daha fazla misafir ağırlayabilecek. Ayrıca öğrencilerimizin yakın çevreden bisikletle Görükle Kampüsümüze ulaşımları daha kolay olacak. Yeni yolda yaya kaldırımları genişletilecek. İnsanların yolda güvenle yürümeleri sağlanacak. Tüm bunların yanı sıra yeni projemizde otobüsler için park alanı ve peronlar da yapılacak. Projemizin Üniversitemize, öğrencilerimize, idari ve akademik personelimiz ile tüm Bursalılara hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.