Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yunus ekipleri Zeyniler köyüne huzur getirdi

BURSA’DA ÇALIKUŞU ROMANINA KONU OLAN ULUDAĞ ETEKLERİNDE ZEYNİLER MAHALLESİ, EŞSİZ MANZARASI NEDENİYLE ALKOL ALIP TAŞKINLIK YAPANLAR YÜZÜNDEN YAŞANMAZ HALE GELMİŞTİ. YAZ AYLARINDA EVLERİNİ TERK EDEN KÖYLÜLER BURSA İL EMNİYET MÜDÜRÜ TACETTİN ASLAN’IN TALİMATIYLA HAREKETE GEÇEN ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI YUNUS EKİPLERİNİN KARARLIĞI SAYESİNDE HUZURA KAVUŞTU. KÖYÜN GİRİŞİNE DEMİR KAPI DAHİ YAPAN ZEYNİLER SAKİNLERİ HER GÜN KÖYE ÇIKAN YOLDA UYGULAMA YAPAN VE ALKOL ALANLARI MEN EDEN YUNUS EKİPLERİNE MİNNETTAR. MUHTAR NİHAT ÜLKER, KÖYLERİNİN HUZURA KAVUŞTUĞUNU, GECENİN BİR YARISI NARA ATANLARDAN KURTULDUKLARINI BELİRTEREK POLİS EKİPLERİNE KÖY HALKI ADINA TEŞEKKÜR ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yunus ekipleri Zeyniler köyüne huzur getirdi
100 views
15 Ekim 2020 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uludağ’ın eteklerindeki Zeyniler köyü sakinleri, Yunus ekipleri sayesinde alkoliklerin tacizinden kurtuldu.

Çalıkuşu romanına konu olan Zeyniler Mahallesi, Uludağ’ın eteklerinden eşsiz bir manzaraya sahip. Çalıkuşu filmine de ev sahipliği yapan köyün son yıllarda alkol alıp taşkınlık yapanlar yüzünden huzuru kaçmıştı. Köyün girişine demir kapı yapılıp, anahtarı köyde kalanlara dağıtılmıştı. Köye giden dar ve virajlı yol, araçlarıyla gelip alkol alanlar yüzünden kapanıyordu. Zeyniler Mahallesi’ne çıkan yol eşsiz Bursa manzarasına sahip. Bu yüzden arabalarıyla alkol almaya gidenlerin ilk tercihi oluyor. Alkol aldıktan sonra kendinden geçenler, köy içerisindeki Çalıkuşu’nun yaşadığı evi görmeye gidince olanlar oluyor. Köy içinde bira şişelerini yerlere atıp gürültü yapan, hatta kavga edenler yüzünden bazı köylüler yaz aylarında evlerini terk edip şehir merkezinde kalmaya başlamıştı.

Vatandaşların şikayetleri üzerine harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü, Çalıkuşu romanına ilham veren köyü 24 saat denetleme kararı aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yunus timleri her gün köye çıkan yolu ve köy içinde devriye atmaya başladı. Alkol alanları men eden, ayrıca parklanmaya da izin vermeyen polis ekipleri sayesinde köylüler rahat bir nefes aldı.

’’Yunuslara minnettarız’’

Zeyniler Muhtarı Nihat Ülker, “Önceden şikayet edince polis geliyor, taşkınlık yapanları men ediyordu. Ancak polis gidince tekrar gelip, bu kez şikayet ettik diye köy halkıyla kavga ediyorlardı. Şimdi Yunus timleri her gün buradalar. Sürekli yolu ve köyümüzü kontrol ediyorlar. Allah onlardan razı olsun, sayelerinde huzura kavuştuk. Yaz aylarında evlerini bile terk edenler vardı. Şimdi yaşlılarımız huzur içinde” dedi.

Zeyniler sakinlerinden Mustafa Demirel de, Yunus timleri sayesinde rahat bir nefes aldıklarını ifade ederek, “Önceden yoldan eve gelirken çocuklarım kavga eder mi, yolları kesilir mi diye endişe ediyorduk. Çünkü yolun ortasına masa kuranlar bile var. Şikayet ettiğimiz için bizimle kavga etmeye bile gelenler oluyordu. Ama yetkililerin bize yardım elini uzatmasından sonra artık huzur içindeyiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.