Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yünkül: “Çanakkale zaferi, sömürgeciliğe karşı parlayan istiklâl ve bağımsızlık şuurudur”

SAĞLIK-SEN BURSA ŞUBE BAŞKANI VE MEMUR-SEN İL TEMSİLCİSİ GÖKHAN YÜNKÜL, “106. YIL DÖNÜMÜNÜ İDRAK ETTİĞİMİZ ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ, BİRLEŞMİŞ BATILI EMPERYALİST ÜLKELERE KARŞI VERİLEN İNANCIN VE AZMİN DESTANSI MÜCADELESİNİN ADI, ŞANLI TARİHİMİZİN ŞEREF NİŞANELERİNDEN BİRİSİDİR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yünkül: “Çanakkale zaferi, sömürgeciliğe karşı parlayan istiklâl ve bağımsızlık şuurudur”
44 views
17 Mart 2021 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Gökhan Yünkül, “106. yıl dönümünü idrâk ettiğimiz Çanakkale Deniz zaferi, batılı emperyalist ülkelere karşı verilen inancın ve azmin destansı mücadelesinin adı, şanlı tarihimizin şeref nişanelerinden birisidir” dedi.

Gökhan Yünkül yazılı bir açıklamayla Çanakkale zaferini kutladı. Yünkül, açıklamasında, “Coğrafî keşiflerle beraber adım attığı her yerde bir insanlık vahşeti bırakan sömürgeci zihniyet, kolonileştirdiği her coğrafyada acının ve kötülüğün tarihini yeniden yazdı. Batının bitmek bilmeyen aç gözlülüğü ve mülkiyetçiliği, doğunun zenginlikleriyle doruk noktasına ulaştığında, coğrafyanın gerçek sahiplerinin elindeki her maddî ve manevî değer ağır bir tecavüze, katliama ve yağmaya uğramış olarak kalakaldı. Kötülüğün hakim kılındığı bir dünyada garbın bitmek bilmeyen hırsları, dünyanın geri kalanı ve ona karşı durabilecek her güç için vahşi bir yamyamlığa karşı duyulan ağır endişe ve tereddüde dönüştü. Ancak hakikat, bir perdeyle örtülüp karartılacak kadar zayıf değildir. Emperyalizmin haçlı seferlerinden beri sistematik bir yıldırma aracı olarak kullandığı toza dönüştürme stratejisi, Çanakkale’nin soğuk boğaz sularında kökü derin bir enginliğe sahip olan bir hakikate tosladı. Yeni askerî teknolojilerle donatılmış dev bir ordu, Çanakkale’yi geçip İslâm medeniyetinin başkenti İstanbul’u işgâl edecek, Karadeniz’e açılarak çarlık Rusya’sını bolşeviklere karşı destekleyecekti. Aziz milletimizin indinde sömürgeci kuvvetlere karşı parlayan istiklâl ve bağımsızlık şuuru Çanakkale’de beden buldu. Milletimizin ve İslâm ümmetinin, batılı sermayedarlara ve köle efendilerine namusunu çiğnetmemek için verdiği mücadele sonuç vermiş, hak ile bâtılın mücadelesinde bâtıl boğaz suları altında kaybolmaya yüz tutmuştur. Zaman, bilimin öğrettiği gibi ileriye doğru akıyor olabilir, ama gönüller ve bize emanet edilen miras, zamandan bağımsız olarak hafızalarımızda yaşamaya devam edecek. Tarih, Türkistan coğrafyasından Anadolu’ya doğru seyrederken, içinde bulunduğumuz inanç sistemi, tabiat ve medeniyet algısı bize bu seyir içinde bir vazife yüklemiştir. Bu vazife, Allah’ın kitabında kaidelerini belirlediği mukaddes bir davanın inşâsı yolunda mücadele etmektir. İşte bu tarihi gerçekliğin ve vazifenin şuruunda olan bizler, mazlum coğrafyalardan beklenen, ümit edilen olmaya devam edeceğiz. Büyük Memur-Sen camiası olarak, Çanakkale’de sömürgecilere karşı milletinin geleceği için canlarını feda eden şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.