Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yavuzyılmaz: “Aşı rehavete sebep olmamalı”

BURSA’DA VAKA SAYILARINDA ÖNEMLİ ORANDA DÜŞÜŞ YAŞANDIĞINI DİLE GETİREN DR. YAVUZYILMAZ, “ALINAN TEDBİRLER SAYESİNDE VAKA SAYILARI HER GEÇEN GÜN DÜŞÜYOR. ŞU AN İTİBARİYLE HASTANELERDE YÜKÜMÜZ AZALMIŞ DURUMDA. BU DA MEMNUNİYET VERİCİ ANCAK VATANDAŞLARIMIZ HAVALARIN SOĞUDUĞU ŞU KIŞ GÜNLERİNDE KOMŞULUK İLİŞKİLERİNE DİKKAT ETMELİ, MİSAFİRLİĞE GELİP, GİTMEDEN EVİNDE OTURMAYI TERCİH ETMELİ. KURALLARA UYDUĞUMUZ SÜRECE SALGININ ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ. ŞUAN İYİ GİDİYORUZ AMA REHAVETE KAPILMAMAMIZ LAZIM” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yavuzyılmaz: “Aşı rehavete sebep olmamalı”
84 views
26 Ocak 2021 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, aşılama çalışmalarının başlamasıyla kamuoyunda oluşabilecek, rehavete karşı uyarılarda bulundu. Dr. Yavuzyılmaz, toplumun büyük bir kısmı aşılanana kadar maske, mesafe ve temizlik kurallarından taviz verilmemesi gerektiğini belirtti.

Çin’den gelen aşıların ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlanılması ile birlikte salgınla mücadelede önemli bir adım atıldığına dikkat çeken Dr. Yavuzyılmaz, aşılama çalışmalarının risk gruplarına göre adım adım sürdürüleceğini belirtti. Toplum genelinin aşılanmasının biraz daha zaman alacağını dile getiren Dr. Yavuzyılmaz, “Aşı uygulanıp, belli bir süre geçtikten sonra antikor gelişmesinden bahsedebiliriz. Bunun yanı sıra aşı olan vatandaşlarda oluşabilecek sahte güven duygusu, kurallara karşı gevşemeye neden olabilir. Bu çok yanlış bir düşünce çünkü salgın henüz bitmiş değil. Toplumun büyük bölümü aşılanana kadar maske, mesafe ve temizlik kurallarından taviz vermemeliyiz. Sırası gelen vatandaşlarımız, Alo 182 ve MHRS üzerinden randevu alarak, tüm sağlık tesislerinden aşılarını yaptırabilirler” dedi.

Bursa’da vak’a sayılarında önemli oranda düşüş yaşandığını dile getiren Dr. Yavuzyılmaz, “Alınan tedbirler sayesinde vaka sayıları her geçen gün düşüyor. Şu an itibariyle hastanelerde yükümüz azalmış durumda. Bu da memnuniyet verici ancak vatandaşlarımız havaların soğuduğu şu kış günlerinde komşuluk ilişkilerine dikkat etmeli, misafirliğe gelip, gitmeden evinde oturmayı tercih etmeli. Kurallara uyduğumuz sürece salgının üstesinden geleceğiz. Şu an iyi gidiyoruz, lâkin rehavete kapılmamamız lâzım” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.