Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tiyatroda tempo arttı

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU 2020-2021 TİYATRO SEZONUNU 4 EYLÜL 2020 CUMA GÜNÜ PRÖMİYERİ GERÇEKLEŞTİRECEK OLAN W. SHAKESPEARE’NİN VENEDİK TÂCİRİ OYUNU İLE AÇMAYA HAZIRLANIRKEN, 23 EKİM’DE PRÖMİYERİ YAPILACAK NECİP FAZIL KISAKÜREK’E AİT TÜRK EDEBİYATININ VE TÜRK TİYATRO TARİHİNİN EN ÖNEMLİ EDEBİ METİNLERİNDEN BİRİ OLAN ‘BİR ADAM YARATMAK’ OYUNUNUN PROVALARINA DA BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tiyatroda tempo arttı
79 views
19 Ağustos 2020 - 14:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2020-2021 tiyatro sezonunu 4 Eylül 2020 Cuma günü prömiyeri gerçekleştirecek olan W. Shakespeare’nin Venedik Tâciri oyunu ile açmaya hazırlanırken, 23 Ekim’de prömiyeri yapılacak Necip Fazıl Kısakürek’e ait Türk Edebiyatının ve Türk Tiyatro tarihinin en önemli edebi metinlerinden biri olan ‘Bir Adam Yaratmak’ oyununun provalarına da başladı.

Seyirci ile 23 Ekim Cuma yapılacak prömiyerle buluşacak olan ‘Bir Adam Yaratmak’ oyununu, Şehir Tiyatrosu’nun oyuncularından Günay Yunus Güney yönetiyor. Dekor ve kostüm tasarımı Murat Şimşek’in yapacağı oyunun müziklerini ise Ömer Göktepeliler hazırladı.

‘İnsan kaderini bir rüya gibi uykuda bulur’

Tiyatroseverlerin ilgiyle izleyeceği oyunda, olay “meçhul bir tarihte İstanbul’da” geçer. Hüsrev, hayatı kaderin ve tesadüflerin yönettiğine inanan ve zihnindeki bilmeceleri çözmeye çalışan kırk yaşlarında bir yazardır. Yazmış olduğu son oyunuyla büyük bir başarı sağlamış, eserde yazılan bir noktada oyundaki kahramanın, annesini, kaza kurşunu ile öldürmesi, seyircilerce tarafından yadırganmıştır. Hüsrev, bir dost toplantısında bunun, garipsenecek bir şey olmadığını anlatmak için, ruh hastalıkları doktoru Nevzat’ın tabancasını ister ve oyundaki çocuğun şarjörü nasıl boşalttığını gösterir. Tabancayı annesine doğru çevirir, her şey yazmış olduğu eserin ölüm sahnesiyle aynıdır ve tetiği çeker

‘Bir Adam Yaratmak’ 23 Ekim Tarihinden itibaren Tayyare Kültür Merkezi’nde seyirci ile buluşacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.