Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TETSİAD Başkanı Bayram:

TETSİAD BAŞKANI HASAN HÜSEYİN BAYRAM, OCAK İHRACAT RAKAMLARINI YORUMLADI. BAYRAM, “YAKALANAN İVMENİN DEVAMI İÇİN ÜRETİCİ VE İHRACATÇILARI DESTEKLEYEN YAPISAL REFORMLAR ŞART” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TETSİAD Başkanı Bayram:
14 views
05 Şubat 2021 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, ocak ihracat rakamlarını yorumladı. Bayram, “Yakalanan ivmenin devamı için üretici ve ihracatçıları destekleyen yapısal reformlar şart” dedi.

Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, ocak ayı ihracat rakamlarını yorumladı. Türkiye ihracatının ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,5’lik artışla 15 milyar 48 milyon dolar olarak gerçekleştiğini hatırlatan Başkan Bayram, tüm zamanların en iyi rakamları ile pandemi sürecinin zorlukları da hesaba katıldığında millî bir başarı hikâyesi yazıldığınıkaydetti.

TETSİAD Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, Türk iş dünyasının ve ihracatçıların dünyayı etkileyen pandemi süreciyle oluşan yenidünya düzeninin iş yaşamı ve ticaretin merkezine oturttuğu dijitalleşme sürecinin yanı sıra yeni pazarlara kaliteli ürünler sunma zorunluluğunu beraberinde getiren sürece hızlıca adapte olduğunu söyledi. Türk ev tekstili sektörü temsilcileri olarak ülke ihracatına katkılarını her geçen gün arttırmak için çalıştıklarını belirten Bayram, “Katma değerli bir sektörde hizmet veren iş insanları olarak, yeni pazarlarda yer bulabilmenin yollarını arıyoruz. Bu anlamda dünyadaki üretim ve tüketici trendleri, pazar ihtiyaçlarının doğru analizi, üretimde, satış, tedarik ve dağıtımda en doğru yöntemlerin belirlenip, kullanılması için dünyayı sürekli takip edip, kendimizi güncelliyoruz” dedi.

İhracat rakamlarında yakalanan başarının devamı için üreticilerin ve ihracatçıların desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Hasan Hüseyin Bayram, pandeminin başından bu yana açıklanan destek paketlerinin üreticiyi ayakta tuttuğunu ifade etti. Ancak sürecin uzun sürmesi ve pandemi için oluşan belirsizlikle birlikte sorunların devam ettiğini vurgulayan Başkan Bayram, şunları söyledi:

“Üretimin ve ihracatın önünü açacak yapısal reformlarla krizi fırsata çevirerek yeni dünya düzeninde ülke olarak kendimize daha sağlam yer edinebiliriz. Bu yolda sektör temsilcileri olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.