Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlıkçılar kalp sağlığına dikkat çekti

MEDİCANA BURSA HASTANESİ KARDİYOLOJİ BÖLÜMÜ VE KALP DAMAR CERRAHİSİ BÖLÜMÜ DOKTORLARI, KALP VE DAMAR HASTALIKLARI İLE MÜCADELE ETMENİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sağlıkçılar kalp sağlığına dikkat çekti
123 views
30 Eylül 2020 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Medicana Bursa Hastanesi Kardiyoloji Bölümü ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümü doktorları, kalp ve damar hastalıkları ile mücadele etmenin önemine dikkat çekti.

Medicana Bursa Hastanesi Kardiyoloji Bölümü ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümü doktorları, kırmızı tişört giyerek kalp sağlığının korunmasına farkındalık oluşturdu. Sağlıksız beslenme ve yetersiz fiziksel aktivite etkisiyle bireylerde kan basıncında yükselme, kan şekeri yüksekliği, fazla kilo veya obezitenin görülebileceğini vurgulayan Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Remzi Karşı, Kalp damar hastalıkları, dünyanın en yaygın ölüm sebeplerinden ve hastalıklarından biri olduğunu söyledi. Her yıl yaklaşık 18 milyon kişi kalp damar hastalıkları sebebiyle hayatını kaybettiğini belirten Karşı, “Ancak bunu önlemek bizim elimizde! Dengeli bir yaşam tarzı ile kalp hastalığı riskini azaltabilir ve hayat kalitemizi artırabilir. Sağlıksız beslenme, yetersiz fiziksel aktivite, tütün kullanımı ve alkol kullanımı koroner kalp hastalığının yüzde 80’inden sorumludur. Kardiyovasküler hastalıkların çoğu risk faktörleriyle mücadele edilerek engellenebilir. Risk faktörlerinin kontrolü ile kalp ve damar hastalığı görülme sıklığının yarıya indirilebileceği bildirilmektedir” dedi.

Stres ve sosyo-ekonomik faktörlerin de kardiyovasküler hastalıkların diğer belirleyicileri arasında olduğunu belirten Karşı, 40 yaş üstü her birey için kardiyovasküler riskin olabileceğini ve düzenlik kontrollerin yapılması gerektiğini dile getirdi. Dr. Karşı, “Ayrıca her bireyin kalp ve damar hastalıklarına yol açan davranışsal risk faktörleri ile ilgili farkındalığının artırılması gerekir. Bunun için her birey sağlıklı beslenmeli ve düzenli fiziksel aktivite yapmalıdır. Tütün, tütün ürünleri ve alkolden uzak durmalı. Kardiyovasküler risklerinin yanı sıra aynı şekilde kan basıncını, kan şekerini takip ettirmelidir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.