Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mevlid-i Nebî Bilgi Yarışması başvuruları başladı

MUSTAFAKEMALPAŞA MÜFTÜSÜ AHMET BÜYÜKGÜL, ‘MEVLİD-İ NEBÎ GENÇLİK BİLGİ YARIŞMASI’ İÇİN BAŞVURULARIN BAŞLADIĞINI SÖYLEDİ. MÜFTÜ BÜYÜKGÜL, DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ORGANİZE EDİLEN ‘MEVLİD-İ NEBÎ GENÇLİK BİLGİ YARIŞMASI’NA İLİŞKİN BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mevlid-i Nebî Bilgi Yarışması başvuruları başladı
42 views
12 Nisan 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mustafakemalpaşa Müftüsü Ahmet Büyükgül, ‘Mevlid-i Nebî Gençlik Bilgi Yarışması’ için başvuruların başladığını söyledi.

Müftü Büyükgül, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından üniversite öğrencilerine yönelik organize edilen ‘Mevlid-i Nebî Gençlik Bilgi Yarışması’na ilişkin bilgilendirmede bulundu.

22 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak yapılacak yarışma için 5 Nisanda başlayan müracaatların 19 Mayısa kadar süreceğini hatırlatan Müftü Ahmet Büyükgül, “Başvurular yarisma.diyanet.gov.tr adresinden münferit olarak internet yoluyla gerçekleştirilecektir. Duyurular bu site üzerinden yapılacaktır” dedi.

‘Mevlid-i Nebî Gençlik Bilgi Yarışması’nın usul ve esasları hakkında bilgiler veren Büyükgül, “ Yarışma, 22 Mayıs 2021 tarihinde saat 14:00’da çevrimiçi olarak yarisma.diyanet.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecektir. Yarışmacılar Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları arasında yer alan ‘Hadislerle Onu Anlamak’ isimli eserden sorumlu olacaklardır. Başvurular, 19 Mayıs 2021 tarihinde saat 23.59’a kadar devam edecektir. Yarışmaya, örgün veya açık öğretime devam eden üniversite öğrencileri katılabilecek olup 1 Ocak 1993-1 Ocak 2004 arasında doğan üniversite öğrencileri katılabilecektir. Yarışma ile gençlerin bilgi seviyelerini ölçmekten ziyade yarışma vesilesi ile Hazret-i Peygamber (sallallahü aleyhi ve sellemi) tanıma, onun mesajını anlama, gençlerin millî ve manevî duygularını geliştirme ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çalışmaları ile tanıştırma hedeflenmektedir. Yarışma neticesinde her ilden birincilik elde eden bir erkek ve bir kız öğrenciye Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile Başkanlığımız tarafından bir cumhuriyet altını ödül olarak verilecektir. Ayrıca müftülükler imkânları nispetinde dereceye giren diğer öğrencileri ödüllendirebileceklerdir. Yarışma süresi 80 dakikadır ve yarışma 80 sorudan oluşup her bir soru 1.25 puan değerinde olacaktır. Dereceye girenlerin tespitinde erkek ve kız öğrenciler ayrı kategorilerde değerlendirilecektir. Başvurular yarisma.diyanet.gov.tr adresinden internet yoluyla gerçekleştirilecektir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.