Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mehmet H. Doğan Ödülü’nün sahibi Gökhan Tunç

NİLÜFER BELEDİYESİ KÜTÜPHANE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN BU YIL 5. KEZ DÜZENLEDİĞİ MEHMET H. DOĞAN ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mehmet H. Doğan Ödülü’nün sahibi Gökhan Tunç
11 views
27 Ekim 2021 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün bu yıl 5. kez düzenlediği Mehmet H. Doğan Ödülü sahibini buldu.

Türkçe’de yayımlanmış şiir eleştirilerinin önemine dikkat çekmek ve Türk şiirine katkı sunmak maksadıyla düzenlenen yarışmada ödüle Gökhan Tunç’un “Şiir ve Bellek” adlı çalışması lâyık görüldü. Tunç’a ödülü düzenlenen törende verildi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in de katıldığı ödül töreni Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleşti. Gökhan Tunç’a ödülünü veren Başkan Turgay Erdem, başarısından dolayı kutladı. Ödül töreninin ardından söyleşi yapıldı. Gökhan Tunç’un katıldığı söyleşiyi yazar Metin Celal yönetti.

Ödüle lâyık görülmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Tunç, “Bu ödül çok değerli benim için. Çünkü ben eleştiriyi ondan öğrendim. Onu çok gözlemledim ve yıllar sonra adına yönelik bir ödül almak çok mutluluk veriyor. Şiir üzerine çalışmalarımı yoğunlaştırdım. Şiiri ve edebiyatı disiplinler arası bir bakışa tâbi tutmaya çalışıyorum. Bellek üzerine derinleşen araştırmalarım oldu. Şairlerin temel malzemesi geçmişidir. Bu belleği nasıl muhafaza ettikleri benim temel alanımı oluşturuyor. Modern araştırmalar ortaya koyar ki, güçlü hafızaya sahip olmak değil, hayâl gücüne sahip olmak daha önemli” dedi.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün verdiği Mehmet H. Doğan Ödülü’nün 2022 yılından itibaren, yalnızca kitaplara değil, şiir eleştirisine katkı sunan makalelere de verilmesi kararlaştırıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.