Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İşten çıktı, ceza yedi

KORONAVİRÜS KISITLAMASI DENETİMLERİ KAPSAMINDA TÜRKİYE GENELİNDE SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI BAŞLADI. DENETİMLER KAPSAMINDA POLİS EKİPLERİ TÜM KAVŞAKLARDA GELEN ARAÇLARI VE YAYA OLARAK YÜRÜYEN HERKESİ DURDURARAK İZİN BELGELERİNİ KONTROL EDİYOR. BURSA’NIN İNEGÖL İLÇESİNDE İŞTEN ÇIKIP MOTOSİKLETİYLE EVE GİDEN GENÇ DENETİM NOKTASINDA POLİSLERE TAKILDI. YAPILAN SORGULAMA ŞAHSIN EHLİYETSİZ VE MOTOSİKLETİN SİGORTASININ OLMADIĞI BELİRLENDİ. EKİPLER ŞAHSA EHLİYETSİZLİKTE 2 BİN 400 TL CEZA KESERKEN MOTOSİKLETİN SAHİBİNE İSE 3 BİN TL CEZA KESTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İşten çıktı, ceza yedi
67 views
18 Aralık 2020 - 23:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde işten çıkıp motosikletiyle eve giden genç denetim noktasında polislere takıldı. Yapılan sorgulama şahsın ehliyetsiz ve motosikletin sigortasının olmadığı belirlendi. Ekipler şahsa ehliyetsizlikten 2 bin 400 TL ceza keserken motosikletin sahibine ise 3 bin TL ceza kesti.

Türkiye genelinde 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibariyle başladı. Yasakların başlamasıyla polis ekipleri denetimlerine başladı. Gelen tüm araçlar ve yaya olarak giden herkes durduruldu. Ekipler araç sürücülerinin belgelerini tek tek kontrol ederken, araba bulunan yolcularında izin belgelerini kontrol etti. Denetimler sırasında işten çıkıp motosikletiyle eve giden Yusuf B polis noktasında durduruldu. Polis tarafından şahıstan ehliyeti ve izin belgesi istendi. Sürücü izin belgesini verirken ehliyetinin olmadığını ifade etti. Bunun üzerine Yusuf B’ye ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan dolayı 2 bin 450 TL ceza kesildi. Motosiklet sahibi olan patronuna ise 3 bin TL ceza kesildi. Sigortasız olan motosiklet gelen çekici yardımıyla otoparka çekildi. Motosiklet sürücüsünü olay yerine gelen patronu arabayla alarak evine götürdü.

Öte yandan devriye gezen bekçilerde sokakta yürüyen 3 şahsı durdurdu. Yapılan sorgulamada şahıslardan birisinin araması olduğu ortaya çıktı. 3 şahsa sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten ayrı ayrı 3 bin 150 TL ceza kesildi. Araması olan şahıs karakola götürüldü.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.