Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Evde sağlık hizmetleri 47 bin hastaya ulaştı

BURSA’DA FAAL OLARAK 11 BİN 808 HASTANIN EVDE SAĞLIK HİZMETİ ALDIĞINI BELİRTEN BURSA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.FEVZİ YAVUZYILMAZ, 2010 YILINDAN BU YANA 46 BİN 876 HASTAYA ULAŞILDIĞINI DİLE GETİRDİ. BURSA’NIN OSMANGAZİ İLÇESİNDE İKİ YILDIR EVDE BAKIM HİZMETİ ALAN 90 YAŞINDAKİ KAHLE ÇELİK’İ ZİYARET EDEN BURSA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.FEVZİ YAVUZYILMAZ, İL GENELİNDE YÜRÜTÜLEN EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Evde sağlık hizmetleri 47 bin hastaya ulaştı
138 views
31 Aralık 2021 - 16:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bursa’da faal olarak 11 bin 808 hastanın evde sağlık hizmeti aldığını belirten İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, 2010 yılından bu yana 46 bin 876 hastaya ulaşıldığını dile getirdi.

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde iki yıldır evde bakım hizmeti alan 90 yaşındaki Kahle Çelik’i ziyaret eden Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, il genelinde yürütülen evde sağlık hizmetleri hakkında açıklamalarda bulundu. evde sağlık hizmetlerinin kurulduğu 2010 yılından bu yana 46 bin 876 hastaya hizmet verdiğine dikkat çeken Fevzi Yavuzyılmaz, “Halen 11 bin 808 hastaya da aktif olarak nitelikli hizmet verilmektedir. Personelimiz tarafından 2021 yılı kasım ayı sonu itibariyle 17 bin 447 takipli hastaya 36 bin 636 ziyaret gerçekleştirilmiştir. İlimizde evde sağlık hizmetleri, 18 hastane, 2 ağız diş sağlığı merkezi, 2 ağız diş sağlığı hastanesi, 3 entegre hastane de toplam 138 personel 25 ekip ve araç yürütülmektedir. İl genelinde Sağlık Bakanlığımız tarafından uygulanan hasta memnuniyet anket oranımız da yüzde 92’nin üzerindedir” şeklinde konuştu.

Bu hizmetten yatağa tam bağımlı ve ev bağımlılığı olan hastaların yararlanabildiği bilgisini veren Yavuzyılmaz, “Başvuru; hasta, hasta yakını, diğer kişi veya kurumlar tarafından 444 38 33 numaralı telefon hattı aranarak, aile hekimliği birimleri aracılığıyla ya da başvuru formu doldurularak yapılabilir. Koordinasyon merkezi ve bağlı birimler, mesai saatleri içerisinde randevu sistemine göre çalışmaktadır. Merkezimiz, evde sağlık hizmetinin hangi seviyede verileceğini belirleyerek, buna göre yönlendirmesini yapmaktadır. Hizmetlerin kaliteli yürütülmesinde Büyükşehir Belediyemiz de ciddi katkılar sağlamaktadır” diye konuştu.

Acil durumların evde sağlık hizmetleri kapsamında olmadığının altını çizen Yavuzyılmaz, “Evde sağlık hizmetleri; hastaya konulmuş olan tanı ve planlanan tedavi çerçevesinde, bulunduğu ev ortamında muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin verilmesini kapsar. Ayrıca hastaya evde kullanması gereken tıbbî cihaz ve ekipmanlar konusunda eğitim ve danışmanlık gibi hizmetlerin verilmesini, gerekli görülen hallerde hastanın ilgili sağlık kuruluşuna veya sağlık kuruluşundan evine naklini ve ihtiyacı olan hastalara ise ağız ve diş sağlığı hizmetleri verilmesini kapsar” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.