Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Doğalgaz müjdesi Yörük ve Türkmen camiasında büyük sevinçle karşılandı

TÜRK DÜNYASI YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ BAŞKANI İRFAN TATLIOĞLU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Doğalgaz müjdesi Yörük ve Türkmen camiasında büyük sevinçle karşılandı
127 views
25 Ağustos 2020 - 17:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen haftaki doğalgaz müjdesinin ardından, “Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği olarak, başta millî enerji politikaları olmak üzere bütün millî politikaları ve millî şuur oluşturma konusunda atılan adımları sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervini ortaya çıkarmasının öyle küçümsenecek bir buluş olmadığını, enerjide yüzde 90 dolayında dışa bağımlı ülkemizin artık kendi enerjisini kullanmasının en büyük adımını teşkil ettiğini söyledi.

Başkan Tatlıoğlu yayınladığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti devletinin son dönemde yerli ve millî politika hamlelerini yakından takip ettiklerini ve camia olarak yapılan her çalışmayı, yatırımı sonuna kadar desteklediklerini ifade etti. Tatlıoğlu açıklamasında, “Evrensel bir medeniyet oluşturmanın ilk adımı millî olmaktan geçmektedir. Millî vasıflarını koruyamayan bir topluluk evrensel değerler oluşturmakta asla başarılı olamaz. Bu anlamda Türkiye’nin son dönemlerde geliştirdiği milli hamleleri önemsiyor ve destekliyoruz. Binlerce yıl milletimiz tarafından yönetilmiş geniş bir coğrafyayı yeniden gündemine alan, aktif ve milli dış politikalarıyla güçlü bir saha oyuncusu haline gelen devletimiz, millî silah teknolojisi, millî yazılım ve millî enerji çalışmalarıyla da konumunu daha da güçlendirecektir” sözlerine yer verdi.

2023, 2053 ve 2071 hedefleri hedeflerimizdir

TDYTB Başkanı Tatlıoğlu’nun enerji politikalarını desteklediğini belirten açıklaması şu şekilde:

“Son zamanlarda ısrarla ortaya konulan 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin altı bu özgüven duygusunun verimli sonuçları olan vizyoner projelerle doldurulmalıdır. Sivil toplum örgütleri birer proje akademisi statüsünde çalışmalı ve kapasiteleri bu doğrultuda geliştirilmelidir. Aylardan Ağustos Günlerden Cuma marşıyla büyümüş ve ağustos ayını zafer ayına çevirmiş bir milletin evlatları olarak, içinde bulunduğumuz ağustos ayının geçen cuma gününde milletimize verilen doğalgaz kaynağı müjdesi bizi yeni bir zafer muştusu gibi sevindirmiştir. Enerjide dışa bağımlılıktan kurtaracak hamleler gerçekleştiren, bunun için gerekli altyapı ve teknolojik organizasyonu gerçekleştirenlere yürekten teşekkür ediyoruz. Daha önce Yörük çocuğu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na sunduğumuz minnet ve teşekkürü şimdi de Enerji Bakanımız, Yörük Yurdu Bilecik’in has evladı Fatih Dönmez’e ve tüm emeği geçenlere sunuyoruz. Son dönemlerde geliştirdiğimiz stratejik hamlelere verilen tarihî isimleri ve sembolleri millî şuur oluşturmak açsından çok önemsiyoruz. Sismik araştırma gemilerine Barbaros Hayreddin Paşa, Oruç Reis, sondaj gemilerimize Fatih, Yavuz, Kanunî isimlerinin verilmesi, millî silahlarımıza, Yörük, Sarp, Cirit, Atak gibi isimlerin verilmesi, uzaya Göktürk’ün gönderilmesi gibi konular sembolik de olsa büyük önem taşımaktadır. Zira M. Kemal Atatürk’ün ifadesiyle; ‘Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.