Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyanet-Sen Bursa’dan öğrencilere seçmeli ders çağrısı

DİYANET-SEN BURSA 2’NOLU ŞUBE BAŞKANI KEMAL GÖLEÇ, SEÇMELİ DERSLERİN BELİRLENME İŞLEMLERİNİN 4 OCAKTA BAŞLADIĞINI 22 OCAKTA DA SON BULACAĞINI HATIRLATARAK VELİLERE VE ÖĞRENCİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU. GÖLEÇ, ÇOCUKLARIN KURAN-I KERİM, PEYGAMBER EFENDİMİZİN HAYATI, TEMEL DİNİ BİLGİLER DERSLERİNİN SEÇMELİ DERS OLARAK ALINMASI VE ÇOCUKLARIMIZIN YETİŞTİRİLMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNAYACAĞINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyanet-Sen Bursa’dan öğrencilere seçmeli ders çağrısı
114 views
18 Ocak 2021 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyanet-Sen Bursa 2’Nolu Şube Başkanı Kemal Göleç, seçmeli derslerin belirlenme işlemlerinin 4 Ocakta başladığını 22 Ocakta da son bulacağını hatırlatarak velilere ve öğrencilere çağrıda bulundu. Göleç, çocukların Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimizin hayatı, temel dini bilgiler derslerinin seçmeli ders olarak alınması ve çocuklarımızın yetiştirilmesinde önemli rol oynayacağını söyledi.

Diyanet-Sen Bursa 2’Nolu Şube Başkanı Kemal Göleç, seçmeli dersler konusunda öğrenci ve velilere önemli tavsiyelerde bulundu. Göleç, “Çocuklarımıza dini değerlerimizi öğretmek, ibadet aşkı ve İslam ahlakının bilinciyle onları yetiştirmek hepimizin en ulvi vazifesidir. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı iyi birer insan, örnek birer Müslüman olarak yetiştirmek hepimizin gayesidir. Bu gayeye hizmet edecek önemli bir hususu hatırlatmak istiyorum. Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin hayatı ve temel dini bilgiler dersleri ortaokul ve liselerimizde seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Seçmeli derslerin belirlenmesi işlemleri 4 Ocakta başlamış olup, 22 Ocak tarihinde son bulacaktır. Yavrularımızın bu dersleri tercih etmeleri için gerekli hassasiyeti gösterelim” ifadelerini kullandı.

Ailelere de tavsiyelerde bulunan Göleç şöyle devam etti;

“İyi ve faydalı bir neslin yetişmesi için doğru yerde, doğru bilgi ve liyakatli görevlilerden çocuklarımıza verilecek bu derslere önem vermemiz gerekir. Bugün birçok gencimizin teröre bulaşması, gasp, hırsızlık ve uyuşturucu batağına sürüklenmesi, aile içi dramların baş aktörü olmasının en önemli sebeplerinden biri de dini değerlerimizin onlara öğretilmemesindendir. Dolayısıyla çocuklarımıza doğruyu yanlışı göstermek. Allah korkusunu belleklerine yerleştirmek, yapacakları yanlışlıkların bedelinin ağır olacağını onlara öğretmek hepimiz için vazgeçilmez bir görevdir. Merhum Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş; ’Ne irfandır veren ahlaka yükseklik, ne vicdandır; Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandır.’ bu sözü unutmamak gerekiyor. Gelin hep beraber çocuklarımızın Allah’ın rızası doğrultusunda yaşayan bir nesil olarak yetişmeleri için bizlere düşen sorumluluğu yerine getirelim. Yarının pişmanlığını yaşamadan, bugünden sevincini paylaşalım.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.