Bursa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Belediye ara tatilde okul sıralarını onardı

YENİŞEHİR’DE İLK, ORTA VE LİSE DENGİ OKULLARIN İHTİYAÇLARIYLA YAKINDAN İLGİLENEN YEREL YÖNETİM, OKUL SIRALARINI TAMİRDEN GEÇİRİYOR. YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DAVUT AYDIN, “EVLATLARIMIZ SAĞLIĞINA DİKKAT EDECEK, DERSLERİNE ÇALIŞACAK. BİZ DE YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Belediye ara tatilde okul sıralarını onardı
15 views
01 Aralık 2021 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yenişehir’de ilk, orta ve lise dengi okulların ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenen belediye, ara tatilde okul sıralarını tamir etti.

Eğitime verilen bir haftalık arada bazı okulların donanım ve onarım işleriyle ilgilenen Yenişehir Belediyesi, 32 derslikli TOKİ Orhangazi Ortaokulu’nun bütün sıralarını elden geçirdi. 763 öğrenci mevcutlu okulun temiz kalması amacıyla öğrenci sıralarının yerel yönetime ait atölyeye taşındığını belirten Belediye Başkanı Davut Aydın, “Burada sıralar tek tek zımpara edildikten sonra macunlanıyor, ardından dolgu verniği atılıyor ve en nihayetinde selülozik boya ile yenileniyor. Benzer işlem sıraların kaynak yapılan demir aksamları için de uygulanıyor. Dönem içinde ihtiyaç duyulduğu takdirde benzer desteği diğer okullarımız için de veriyoruz” dedi.

Okul sıralarının millî servet olduğunu hatırlatan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, şunları kaydetti, “Eğitim; insanın kendisini, kültürünü, dünyayı, bilimi ve mesleğini tanımasını, gelişen dünyaya ve sonraki nesillere tarihini ve bilgi birikimini taşımayı sağlar. Salgın sürecinde özellikle yüz yüze eğitimin ne kadar önemli olduğunu gördük. Şimdi biz büyükler, yüz yüze eğitimin sürmesi ve çocuklarımızın sağlıklı şartlarda okula gidebilmesi için her şeyi yapacağız. Evlatlarımız da önce sağlıklarına dikkat edecek ve sonra kendilerine sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirip, derslerine çalışacak.”

Bu arada Yenişehir TOKİ Orhangazi Ortaokulu’nun bakımdan geçirilen 100’ü aşkın sırasıyla öğretmen kürsüleri bu hafta başı itibariyle okula teslim edilirken, arızalı olan Köprühisar Atatürk İlkokulu’nun kalorifer tesisatı da onarıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.